Головне меню
Головна сторінка Новини Абітурієнту Фотогалерея Історія коледжу Про нас Адміністрація Викладацький склад Студентське життя Дозвілля Наша гордість Лист адміністратору Відгуки Публічна інформація ІС "ШЛК" Карта сайту

Музей фауни

     Музей фауни Шацького лісовго коледжу ім.В.В. Сулька організовано в 1978 році. Ідея ініціатива створення музею належить засновнику коледжу заслуженому лісоводу України В.В.Сульку. Незначна частина експонатів закуплена в свій час в Бєловежській Пущі (Білорусія), це зокрема зубр, лось, кабани, олені. А всі решта експонатів виготовлені нашими викладачами таксидермії і студентами.
     В даний час в музеї нараховується більше 400 видів звірів і птахів, які проживають на території України або зустрічаються осінню і весною під час міграції. В музеї нараховується 34 вида звірів і птахів які занесені до Червоної Книги України і Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи.
     Екскурсію починаємо із самих назвичайних тварин – ссавців або звірів.
     Ссавці поширені по всьому світу, а найчисленніший серед ссавців  вид – це ми люди.
     Відомо близько 4000 видів ссавців. До них належить найбільша з-поміж усіх існуючих коли-небудь на нашій планеті тварина – синій кит.
     Найпершим експонатом музею є  зубр, який занесений до Міжнародної Червоної книги  і Червної Книги України. Полювання на нього заборонено.
     Перед нами предок свійських свиней – дикий кабан (вепр). Ці стадні всеїдні тварини живуть у лісах Євразії. Завдяки екологічній пластичності, багатоплідності і всеїдності кабан дуже цінний і перспективний мисливський вид. При правильній орієнтації на кабана мисливське господарство може дуже швидко стати рентабельним. Полювання дозволяється за ліцензіями, що видають користувачі мисливських угідь.
     Найбільший за розмірами із сучасних видів родини оленячих – лось. Масивна, сильна, граціозна тварина на високих ногах з розвиненою грудною кліткою. Роги у лосів залежно від географії їхнього мешкання, дуже мінливі. Форма їх буває від оленячої до типоволосячої. Маса тіла лося до 500 кг., розмах рогів до 150 см., а їхня маса до 20 кг., іноді буває більшою.
     Чучела великих травоїдних – благородного оленя, лося, сценки з життя лісових косуль, сімейство диких кабанів. Представлені хижаки, вовк та єнотовидна собака. Серед птахів виділяється своїм розміром, своєю потужністю – беркут. Розмах його крил два метри, це вражає. В музеї також зберігаються експонати багатьо лісових рідкісних звірів.
     Загалом в музеї є на що подивитись. Музей є відомим в Україні і за її межами. Відвідувачами музею фауни є прості та відомі люди. На екскурсію приїздять школярі та студенти з різних міст, високі посадовці, міністри, зарубіжні делегації.
     Про музей часто розповідають засоби масової інформації.
на попередню сторінку


Лічильник відвідуваності
лічильник відвідуваності