Головне меню
Головна сторінка Новини Абітурієнту Фотогалерея Історія коледжу Про нас Адміністрація Викладацький склад Студентське життя Дозвілля Наша гордість Лист адміністратору Відгуки Публічна інформація ІС "ШЛК" Карта сайту
Обереги – наші давні і добрі символи
Опубліковано: 2016-12-12

               Обереги – наші давні і добрі символи. Їхнє коріння сягає глибини століть. Обереги – це наша оселя, усе, що в ній є, усе, що ми нажили, що одержали в спадок від своїх батьків та дідусів, чим збагатилися і освятилися: хатнім пожитком, дітьми, піснею, злагодою та суперечкою, добрим словом, спогадом у цій хаті. Здавна кожна господиня мала оберіг, що захищав її родину від нещасть, дарував достаток, злагоду і здоров’я.

             Перші обереги з'явились ще в язичницькі часи, коли люди поклонялись богам, що символізували явища та сили природи, вірили в домовиків та захист сили простих і звичних  речей – підкови, віники, духмяні трави, котрі приносять удачу і здоров'я та здатні уберегти від бід і хвороб.

             Віра наших предків в магічні сили оточуючих предметів збереглась у нас до цих пір. Ми сьогодні  звертаємось до своїх давніх традицій, культури, символіки. Оберегами слугували не лише звичні для нас підкови і вінички із цілющими рослинами, а й прикраси, вишиванки, мереживо, плетені речі, вогонь, паляниця, ляльки-мотанки, згодом – крашанки, ікони, молитви.

Нещодавно таємниці створення оберегу для свого дому та рідних людей дізналися студенти 25 групи (куратор Леся Семенівна Арват)

під час виховної години на тему «Символи та обереги України». Для них провела майстер-клас по виготовленню мішечка-оберегу тренер з національно-патріотичного виховання, керівник гуртка декоративно-вжиткового мистецтва Центру творчості дітей та юнацтва м. Ірпеня Київської області Ганна Сергіївна Воронкова.

Вона розповіла:

«Існують певні правила створення оберегів, але в основі всіх секретів лежить любов. Якщо відноситись до всього, до чого торкаєшся, з любов'ю, то з часом не буде від чого оберігатись. Від наших усмішок і тепла сердець життя наших близьких стає чистішим і світлішим, житло затишнішим, відроджується нерозривний  зв'язок минулого з теперішнім, а потім - і з майбутнім.

Для виготовлення оберегів використовуються тільки природні, натуральні матеріали. Вони, перш за все, безпечні для людини. Більшість із них є не просто джерелом позитивних емоцій, а й здоров'я.

Сьогодні у сувенірних лавках продається безліч різних оберегів. Ми купуємо їх, але не знаємо, що ж означає той чи інший складник такого своєрідного захисника.»

         Впродовж виховної години студенти, а також викладачі, які завітали на цей захід, із захопленням ТВОРИЛИ! Кожен із них, керуючись власними бажаннями та підказками тренера, наповнювали та прикрашали свій оберіг, вибираючи плоди, насіння, стрічки, сухоцвіти. У кожного знайшлися потаємні думки та побажання, спогади та мрії, які вони захотіли зберегти або подарувати разом із створеним оберегом.

 

 

Непомітно пролетів час під наспіви українських народних мелодій і, залишаючи аудиторію, ми несли в руках не просто прикрашену торбинку, а частинку свого душевного тепла, якебуде подароване рідній людині, щоб оберігати її та нагадувати про нашу любов.


Розкажіть про нас своїм друзям:

Лічильник відвідуваності
лічильник відвідуваності