Головне меню
Головна сторінка Новини Абітурієнту Фотогалерея Історія коледжу Про нас Адміністрація Викладацький склад Студентське життя Дозвілля Наша гордість Лист адміністратору Відгуки Публічна інформація ІС "ШЛК" Карта сайту
Майбутнє лісу в наших руках
Опубліковано: 2015-04-03

10 ювілейна Всеукраїнська акція “Майбутнє лісу в твоїх руках” для Шацька – особливо важлива. Адже тут окрім всесвітньо-відомого Шацького національного природного парку є ще й учбово-досвідне господарство та Шацький лісовий коледж ім. Валентина Сулька. Студенти останнього, що навчались тут десять літ тому, вже самі організовують найпопулярнішу Акцію України.
– Навіть важко підрахувати, скільки гектарів новолісся за ці роки нам допомогли створити студенти, – каже директор ДП «Шацьке УДЛГ» Петро Ткачук. – Та головне, що вони навчилися правильно проектувати і садити лісові культури, організовувати і залучати до акцій школярів і громадськість. Ми завжди дивимось на студентів коледжу як на своїх помічників і майбутню зміну, бо й самі колись розпочинали топтати свою життєву стежку із цього навчального закладу.
Цього разу над створенням Студентського лісу трудилося 25 четвертокурсників. Хлопці й дівчата садили сосну і берізки на свіжому зрубі. Попередньо над впорядкуванням порубовища потрудилися бензопильщики, максимально знизивши пні, та тракторист, який пройшовся плужком між пеньків, зрихливши землю для посадки.


– Усі хлопці і дівчата – сумлінні і трудолюбиві, – каже про них інженер лісокультур ДП «Шацьке УДЛГ» Ярослав Кропивник. – Кожен із них вже посадив не одну тисячу сіянців та саджанців. Але цьогоріч на лісоділянці панувала якась особлива атмосфера. Студенти садили кожне деревце з думкою про мир, бійців АТО, полонену росіянами українську льотчичю Надію Савченко, загиблого випускника лісоколеджу Анатолія Федчишина.
Загалом цього дня студенти посадили 1,4 га новолісся.
– Найцікавіше, що роботами керував наш випускник Артем Лісовецький, який зараз працює майстром лісу, – розповідає завідувач розсадником та тепличним господарством коледжу Надія Положевиць. – Багато хлопців і дівчат ще пам’ятають його студентом старших курсів. І ось тепер вже могли оцінити, як їх товариш господарює у лісі. Сам Артем також багатьох знає в обличчя. Адже серед студентів 43 групи були Іван Маціюк, Олександра Сулева, Ірина Шмигельська, Роман Дохнюк та інші знайомі йому зі студентської лави хлопці й дівчата. Тож такі лісові десанти дуже повчальні і корисні як для теперішніх студентів, так і наших випускників.


Студентський ліс ростиме у кварталі 26 Поліського лісництва. Ця діляночка, мабуть, – найзахідніша точка новостворених лісів України, адже знаходиться між селами Кропивники Шацького та Гута Ратнівського р-нів, за декілька кілометрів від україно-білоруського кордону.
Сергій Цюриць.
На фото: творці Студентського лісу.
Прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства


Розкажіть про нас своїм друзям:

Лічильник відвідуваності
лічильник відвідуваності